הצלם שמשגע את המפורסמות - מהנייד!
אל תפספסו את הסיפור המטורף של הצלם של המפורסמות - שבכלל מצליח להוציא אותן הכי מושלם שיש באמצעות המצלמה של הנייד שלו. אז מה בדיוק הסיפור של עידו איז'ק?
נועה פקר
לכתבה במלואה

אז כן, עידו איז'ק התחיל כאסיסטנט, הפך לצלם אופנה מוביל, גילה את הסמארטפון והקים את החברה שנמצאת בבעלותו היום -  IDOCVM.

גל גדות ועידו. צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

עידו, ספר לנו איך הכל התחיל?

"למעשה זה סיפור של שנים עד שגיליתי מה באמת אני רוצה לעשות בכל יום שאני פותח את העיניים. תסלחו לי על המילה אבל מבחינתי תמונות הן כמו אורגזמה כפולה, אפשר לראות ולהתענג עליהן כל פעם מחדש".

שיר אלמליח ועידו בעוד יום עבודה שגרתי. צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

אז, איך נראה יום שגרתי בחייך?

"אין אצלי את ההגדרה הזאת, כל יום נראה לגמרי אחרת ואני אוהב את זה כי שגרה זה פחות בשבילי. אבל בגדול, יש בבעלותי חברה שיוצרת ומנהלת תכנים ברשתות חברתיות ויחד אנחנו מנהלים עמודי אינסטגרם של חברות גדולות כמו "סופר פארם" ,"אגאדיר", ""Carolina lemke, ""GOLBARY, "Royalty" ועוד. בנוסף לזה, אני כמובן צלם במקצועי אז אני גם מגיע לאירועים ולימי צילום ויוצר חומרים שמיועדים להתפרסם ברשתות החברתיות השונות".

אסתי ועידו על סט הצילומים של "גולברי". צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

אתה בעצם גם בעלי החברה וגם הצלם בפועל?

"כן, אבל בחברה יש צלמים נוספים ולא מעט פעמים אני שולח צלמים מטעם החברה שיבצעו את הצילומים בפועל. אני בוחר לפי הקשר שלי עם החברה והפרזנטור האם הכרחי שאלך בעצמי או לא. נניח, בצילומים של ""Carolina ו- ""Golbary אני תמיד אבחר ללכת בעצמי".

כל היפות אצלו: ניבר מדר ועידו. צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

בקיצור, אתה מחליף טלפונים לעיתים תכופות?

"תמיד! כשהתחלתי לצלם הייתי משתמש ב"נוקיה" כי זה מה שהיה קיים באותה תקופה, ובכל פעם שיצא לשוק מכשיר חדש הייתי רץ לרכוש אותו. היום אני עובד בצמידות עם חברת "Samsung". בתכלס, אני פרזנטור של החברה אבל בשונה מפרזנטורים אחרים אני לא מצולם עם המכשיר אלה אני  משתמש ביכולות של המכשירים ומציג את התוצאות ברשתות החברתיות. כלומר, מתוקף תפקידי החברה דואגת כל הזמן לשדרג אותי במכשיר הכי חדש והכי טוב. אני יכול להגיד שיש לי את העונג והזכות להיות הראשון שמתנסה כל מכיר חדש שמגיע לארץ, זה מרגש אותי".

דר זוזובסקי ועידו. צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

בטוח נמאס לך לשמוע את המשפט הבא: "אין מה להשוות בין טלפון נייד למצלמה מקצועית"...

"אני חולק על המשפט הזה ומביא הוכחות שהמשפט הזה שקרי לגמרי כי  אי אפשר להתווכח עם תוצאות. אני חושב שהצילום בטלפון נייד מתאים לי כמו כפפה ליד, אני טוב בזה והתוצאות יוצאות מדהימות. והשיא – זה לא מסורבל. זה פשוט, זמין וקל ואני מת על זה שאני יכול ליצור רגע בשנייה בודדת. מידי פעם אני עדיין קונה מצלמות מקצועיות ואני עושה איתן בדיוק שני קליקים ומניח אותן בצד, זה כבר לא עושה לי את זה. אני קונה אותן בעיקר כדי שיהיה לי אוסף של מצלמות מיוחדות ומשוכללות".

כבר אמרנו שכל היפות אצלו? צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

טיפים לשיפור הצילום בסמארטפון?

"לחשוב על זוויות מעניינות, לנקות את העדשה לפני שמצלמים ובעיקר להבין שיש לכם ביד כלי מדהים לתיעוד וליצירה. תמיד אני אומר לאנשים שאם לסמארטפון הייתה אישה, הייתי מתחתן איתה".

אנה זק ועידו. צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

מסתתר לו שיגעון או פרפקציוניזם מאחורי מסך הנייד?

"חד משמעית לא. אני מאין שאין דבר כזה בן אדם מושלם, הכל בעיני המתבונן. אני לא שואף להיות מושלם אלא מדויק וחד. תאמינו לי, אפילו נעמי קמפבל מפליצה לפעמים".

תן לי לנחש, הפילטר המועדף עליך הוא שחור- לבן?

"את לגמרי צודקת. אני אפילו רואה את החיים שלי בצורה כזאת של שחור ולבן ולכן גם אוהב את הפילטר הספציפי הזה. בילדותי, אמא שלי תמיד הייתה אומרת לי: עידו החיים זה לא שחור או לבן, יש הרבה אפור באמצע. שהתבגרתי הבנתי שאני ממש לא מסכים איתה".

סנדרה רינגלר, שלי גפני, נועה תשבי ועידו. צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

מהי אפליקציית העריכה המושלמת?

"בגדול אני אוהב להשאיר את התמונות שלי טבעיות. מעולם לא חיבבתי את הפוטו-שופ ולכן אני גם לא אוהב את כל האפליקציות המעצבות. אני משתמש באופציות שהאינסטגרם מציע - שחור לבן בהירות וניגודיות וזהו. אם תשאלו אותי, כל העולם של האינסטגרם מאוד מתעתע ולא אמיתי כי כולם מעלים את עצמם יפים ושמחים יותר ממה שהם באמת. אני רוצה להראות את העולם כמו שאני רואה אותו מנקודת המבט האישית שלי. ולכן,  אני משתדל לא לעצב יותר מדי את התמונות ולא לעשות דברים שיורידו לציבור את האמון בי".

מעדיף את העיצוב השחור-לבן. בתמונה: עידו עם צחי הלוי, מיה דגן ויעל גולדמן - על סט הצילומים של "גולף". חמודים! צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

בוא נדבר תכלס. התמונות שלך הם אותנטיות או מבויימות?

"אני תמיד מנסה לתפוס רגע מסוים. שניה לפני הקליק אני אגיד לדוגמנית רגש כדי שתצא ממנה הבעה מסוימת ואמיתית".

אתה חלק מעולם היופי, מה דעתך עליו?

"השכן שלי למשרד זה סרן זיו שילון, מי הוא אין לי צורך להסביר כמובן כי כל אדם צעיר או בוגר במדינה מכיר את השם שלו. יצא לי לנהל איתו הרבה שיחות לאחרונה ואני מאוהב בבן אדם ובכל מה שהוא מייצג ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות. לפני יומיים אמרתי לו: הייתי מאוד רוצה שנחשוב איך אני מצלם אותך ויחד נראה לעולם כמה השלמות לא בנויה על הדבר החיצוני".

עידו ואביב אלוש. צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

והוא ממשיך: "ואני אסביר, כשאני מדבר עם זיו אני מרגיש הרבה יותר נכה ממנו וזה מטלטל מאוד. למרות שהוא קטוע יד אחת, והיד השנייה רחוקה מלתפקד במאה אחוז, כשאני יושב איתו אני מרגיש שאני מדבר עם סופרמן ואני מניח שאני מרגיש ככה בגלל עולם היופי שאני חלק ממנו. שלא תבינו לא נכון, אני לא מזלזל בעולם היופי פשוט המושג שלמות בעולם היופי מתבסס רק על חיצוניות, ובשיחות שלי עם זיו המושג שלמות מקבל משמעות אחרת, למרות שהבן אדם 'נכה' הוא הרבה יותר שלם מרוב האנשים שהכרתי במהלך חיי".

סרן זיו שילון. השראה! צילום: מתוך האינסטגרם

"חופש" במקצוע שלך זאת מילה גסה?

"אני עובד בדבר שאני הכי אוהב בעולם, אז מבחינתי החופש שלי הוא האפשרות לבחור במשהו שאני כל כך אוהב. אני חושב שבן אדם שעובד במקצוע שהוא לא אוהב הוא כל כך סובל במהלך השגרה שהוא מגיע לחופש אז הוא עף עליו אבל אצלי זה לא המצב. אצלי זה מעט שונה, אם תיקחו לי את הטלפון אני ארגיש שמשהו חסר לי וזה ישגע אותי, זה רחוק מלהרגיש חופש".

כל הסלבס אצלך. מי המצולם הפייבוריטי שלך?

"אני אוהב לעבוד עם מיה דגן, כיף איתה. היא אוהבת את מה שאני עושה וזה ניכר בצילום בנינו. גם לדורית בר אור יש לי קשר מיוחד, אני מצלם אותה במשך שנים וכך נהפכנו לחברים קרובים. ואם אפשרי להגיד שם נוסף, אז גם עם בר רפאלי תמיד כיף. היא המקצוענית הכי גדולה שיש, לא משנה איך תצלם אותה התוצאה תמיד תראה וואו".

הכי אוהב לעבוד עם בר. פייר, הם חמודים ברמות! צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

מרוצה בקליק הראשון?

"99 אחוז מהמקרים כן, אני מרוצה אחרי הקליל הראשון וזאת גם התמונה שתראו בראשתות החברתיות".

תשתף אותנו בסוד.

"יש לי אחד אבל תבטיחו לא לצחוק, כבר הרבה שנים אני מצלם את המסך של הנייד שלי עם הכיתוב: 'תשלח לי את התמונה'. יש לי אוסף של מאות צילומי מסך ממפורסמים, חברי כנסת, דוגמניות ומשפחה. כשמישהו רוצה תמונה שלו מכל סיבה שהיא, הוא רוצה משהו שאני יצרתי, זה מחיאות הכפיים שלי לעצמי. אולי בעתיד, יגיע יום שאני אעשה מכל הצילומי מסך האלה ספר או תערוכה. האוסף הזה מזכיר לי למה אני עושה את מה שאני עושה".

יעל גולדמן, אורי פפר, מלי לוי, שמעון גרשון - ועידו. ב(עוד) תמונת שחור לבן מוצלחת. צילום: מתוך האינסטגרם של izsak@

לסיום, מה החלום הכי גדול שלך?

"החלומות שלי מאוד בסיסיים, זוגיות ומשפחה. אולי גם ילד או ילדה חמודה ביום מן הימים".

לאינסטגרם של עידו:

https://www.instagram.com/izsak/

הבית החדש
של הבידור הישראלי
זוגיות חדשה בביצה?
צה"ל VS סופיה מצ'טנר!
עומר אדם ושיראל טולנדו - הקאמבק?!
נטע אלחמיסטר לא עוצרת!
2019 - היא השנה של איתי לוי!
מה הקשר בין בת הזוג הלוהטת של יאיר נתניהו לזמר ליאור נרקיס?!
יש לה בת: כוכבת "המירוץ למיליון" ילדה!
בן הזוג של המתמודדת הכי לוהטת ב"מירוץ למיליון" - נחשף!